Taş Duvar

Pazar, Hemşin, Çamlıhemşin ve Doğu Karadeniz’in doğa koşullarının zorluğu, engebeli arazisi, yağış miktarının çok oluşu bazı önlemler almayı mecbur kılıyor. Bunlardan biri de yollara, evlere, ve diğer yapılara destek amacıyla yapılmış taş duvarlardır. Çoğu köy yolları dik yamaçlarda olduğundan yağışın da çok olduğu zamanlarda toprak kayması tehlikesinin önüne geçilmesi için taş duvar ile desteklenmelidir. Aynı şekilde evlerin de böylesi tehlikelere maruz kalmaması açısından taş duvar ile desteklenmesi gerekir.

Taş Duvar işinde yörenin en bilinen firması olan General Hafriyat, bu işleri istenilen zamanda ve işinin uzmanı duvar ustalarıyla birlikte gerçekleştirmektedir. Sizin hiçbir şeyle uğraşmanıza gerek kalmaz. Tüm işlem General Hafriyat tarafından planlanır, malzeme temin edilir, malzemenin nakli yapılır, ustaların ulaşımı ve konaklaması sağlanır. İş makineleriyle de desteklenerek duvar en kısa sürede, estetik açıdan ve sağlamlık açısından en iyi şekilde tamamlanır.

Taş Duvar güvenlik açısından yapılmasının yanında, evlerin temellerinin genişletilmesi, düz alanlar elde edilmesi için de yapılır. Dik yamaçlarda kurulan köylerde ev yapmak için gerekli düz ocak yerlerinin kısıtlı oluşu taş duvar desteğini kaçınılmaz kılar. Böyle bir ihtiyacınız varsa General Hafriyat ile iletişime geçebilirsiniz.